Гепатит C — інфекційне захворювання, що вражає печінку людини, протікає в гострій або хронічній формі і часто приводить до раку або цирозу печінки. Це захворювання наскільки небезпечне, що на початку минулого століття йому дали назву «ласкавого вбивці». Справа у тому, що симптоми захворювання не дають про себе знати роками, в той час коли печінка піддається незворотнім змінам під дією збудника вірусного гепатиту.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), гепатит вже вразив близько двох мільярдів людей у світі, тобто кожного третього жителя планети.
Гепатит C є причиною високої смертності населення переважно молодого віку. Щоб уникнути інфікування, необхідно знати в першу чергу, як це захворювання передається.
Більшість осіб з встановленим діагнозом гепатиту C не знають, де і як вони заразилися, тому велика увага з боку системи охорони здоров'я зараз приділяється освіті молоді в питаннях передачі даного захворювання.
Основними шляхами передачі є статевий шлях і гематогенний.
Гематогенний шлях, зараження при якому відбувається через кров, на практиці зустрічається значно частіше. Відзначимо основні варіанти подібного зараження:
З моменту зараження до появи перших ознак захворювання може пройти досить багато часу, інкубаційний період гепатиту C триває від 2 тижнів до 8-12 місяців.
Першими симптомами захворювання можна вважати:
Якщо Ви маєте хоч один, з вище перелічених симптомів, рекомендуємо Вам пройти обстеження. Пам`ятайте! Рання діагностика — запорука успішного лікування!
На сьогоднішщній час існують скринінгові серологічні тести для виявлення вірусу гепатиту С. Це перший метод діагностики даного захворювання, додаткові обстеження необхідні тільки у разі позитивного результату аналізу.
Якщо у Вас виявили вірусний гепатит С, необхідно розуміти про необхідність якнайшвидшого лікування. Стандартно гепатит С лікують довготривалою комбінованою противірусною терапією. Для визначення стадії захворювання використовуються два методи — еластометрія і пункційна біопсія печінки.
Еластометрія — неінвазивна і абсолютно безпечна для пацієнта процедура на відміну від біопсії. Ступінь еластичності тканини, яка відповідає ступеню фіброзу, апарат визначає автоматично, без участі лікаря, що повністю виключає суб’єктивне тлумачення результатів. При вірусному гепатиті еластометрія в більшості випадків може замінити біопсію печінки.
У Лікувально-діагностичному центрі святого Луки Ви зможете здати кров для серологічного тесту на виявлення вірусного гепатиту С та інші аналізи для оцінки функціонального стану печінки, пройти УЗ-дослідження печінки та жовчного міхура, а також пройти еластометрію печінки, що дасть змогу оцінити ступінь фіброзу тканин печінки.
Ми цінуємо можливість Вам допомогти!