Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки»

Івано-Франківського Архієпархіального Управління УГКЦ

Інфекції верхніх дихальних шляхів

Інфекції верхніх дихальних шляхів є найпоширенішими інфекційними захворюваннями, вони можуть бути як вірусні так і бактеріальні. Епідемії та пандемії здатні викликати вірусні інфекції такі як грип, COVID-19. Але поширеними є також і парагрип, аденовірусна інфекція, респіраторно-синцитіальна вірусна інфекція, риновірусна інфекція тощо. Повітряна краплинна передача цих вірусів забезпечує їм високу епідемічність і швидке поширення серед людей. Сезонність захворювання – холодна пора року – від пізньої осені до ранньої весни.



Детальніше...

Ожиріння. Погляд ендокринолога.

Кожна людина прагне досягнути досконалості та успіху, прожити щасливе життя і залишатися здоровою до глибокої старості. Це природне і зрозуміле бажання і здійснення його залежить від багатьох речей та обставин. Але головний потенціал закладений в кожному з нас. Наша воля, працездатність та віра в себе здатні зробити нам неймовірні дива в нашому житті.
Боротися з надмірною масою тіла - це непросто усунути комплекс фізичної вади та запобігти розвитку чисельної кількості хвороб, це прокладання шляху до радісного усвідомлення себе, як головного режисера свого життя.
З медичної точки зору ожиріння це хронічне рецидивуюче захворювання, що проявляється надлишковим накопиченням жирової тканини в організмі і є наслідком дисбалансу споживання та витрат енергії у людей із генетичною схильністю або за її відсутності.

Детальніше...

Цукровий діабет

Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін.

Детальніше...

Всесвітній день боротьби з інсультом.

Актуальність питання аж надто висока. Наслідки інсульту - парези та паралічі, інвалідизація нерідко з втратою дієздатності та можливості самообслуговування й потреба в сторонньому догляді створює значні проблеми як для хворого, так і для сім'ї, а в цілому і для суспільства загалом.

Детальніше...

Інсульт

Інсульт — гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє ушкодження тканин мозку і розлади його функцій.

Детальніше...

Сонячні промені - користь чи шкода?

Сонячні промені приносять нам задоволення, а особливо в літній період дарують приємну коричневу засмагу. Проте ультрафіолетове випромінювання викликає більшість зморшок і пігментних плям на обличчі. Подумайте тільки: одна жінка у віці 40 років, яка захистила свою шкіру від сонця, насправді має шкіру 30-річної!

Детальніше...

Панічна атака. Що робити?

Панічна атака або синдром панічного стану (СПС) — незрозумілий, нестерпний для хворого приступ тяжкої тривоги, яка супроводжується страхом, у поєднанні з різноманітними вегетативними (соматичними) проявами.

Детальніше...

Війна...

ВІЙНА…5 букв, які несуть в собі сум, страх, біль, невизначеність, біль втрати. 5 букв, які означають для кожного своє: шалений сум по рідному дому, материнський страх за дітей, неймовірна тривога за сина-, брата-, батька-солдата. 

Детальніше...

Поліпи в носі? Що це таке?

Ніс людини не тільки прикрашає її зовнішність, але й виконує ряд важливих для організму функцій. Саме через носову порожнину до організму людини потрапляє усім нам необхідний кисень, який забезпечує важливі обмінні процеси в усіх органах та системах. 

Детальніше...

Хелікобактер (H.pylori)

Хелікобактер (Helicobacter pylori)- патогенна бактерія, яка є причиною розвитку найбільш поширених захорювання шлунково-кишкового тракту: гастриту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.

Детальніше...

Кардіо Check-Up

Ви молода, працьовита, активна здорова людина, та все ж час від часу помічаєте надмірну втомлюваність, поколювання чи дискомфорт в ділянці серця, коливання артеріального тиску, перебої в роботі серця тощо. Так, дійсно, з цим треба розібратись. Найперше для того, щоб заспокоїтись та пересвідчитись чи все гаразд. По-друге, щоб почати діяти вчасно, якщо все ж таки серцево-судинна система дала збій.

Детальніше...

Що варто знати про засмагу дітей?

Сонячні промені і теплі літні дні звуть і дорослих, і дітей проводити час на природі, засмагати і купатися. Щоб веселощі на сонці не привело до проблем зі здоров'ям, потрібно знати, як правильно засмагати дитині.

Детальніше...

Кашель від паління?

Здавалося б немає ніякої застуди і все б нічого, але відчувати себе повністю здоровою людиною заважає кашель. Рідні і друзі дають різні поради, але кашель нікуди не пропав. А може Ви просто курець?

Детальніше...

Спекотне літо

Всі ми любимо літо. Сонце, тепло, сезон відпусток та канікул – це саме те, чого ми щороку чекаємо з нетерпінням. Проте, останнім часом ми стикаємось з досить спекотним літнім сезоном, коли позначка термометра сягає більше +30+40*С.

Детальніше...

Спірометрія

За допомогою спірометрії можна зробити проби з бронхолітиками, щоб виявити і уточнити можливі приховані зміни органів дихання, підібрати лікування і оцінити його ефективність.

Детальніше...

Чому важливо вакцинуватися від дифтерії і правця?

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий.

Детальніше...

Перенесений Covid-19 – біль, що триває або коли варто звернутись до ревматолога?

Коронавірусні проблеми не завжди закінчуються, щойно ПЛР-тест показав негативний результат. До 80% людей не можуть позбутися симптомів Covid-19 протягом кількох місяців. Учені навіть уже виділяють окремий «постковідний синдром», або ж «довготривалий ковід».

Детальніше...

Візит до гінеколога під час карантину ніхто не відміняв

Гінеколог- це той лікар, візит до якого рекомендовано здійснювати хоча б раз на рік. Жіноче здоров’я потрібно тримати на постійному контролі, тому профілактичні огляди – це запорука здоров’я жінки у майбутньому.

Детальніше...

Сповільнений пульс: чи слід йти до лікаря?

В еру сучасних гаджетів, фітнес-браслетів, широкого застосування автоматичних тонометрів все більше людей почало слідкувати за рівнем свого пульсу/частоти серцевих скорочень. Про почащене серцебиття/тахікардію інформації є багато і ми спробуємо розібратись з цим наступного разу, а сьогодні давайте зупинимось на понятті брадикардії чи сповільненого пульсу.

Детальніше...

Рішення «делікатних» проблем

Існують неприємності, про які не бажають говорити в голос, і однією з таких є нетримання сечі!!!!

Проблема нетримання сечі вражає своєю масштабністю і стосується як чоловіків так і жінок.

Детальніше...