Отоларингологія — медична область, яка займається діагностикою, терапією хвороб ротоглотки, носових пазух і вух. З огляду на анатомічне розташування органів і їх взаємозв'язок, нескладно здогадатися, що патологічний процес швидко поширюється на навколишні структури.
Дитячий ЛОР дуже затребуваний серед фахівців, так як більша частина захворювань у дитини пов'язана саме з верхніми дихальними шляхами і вухами. Спеціаліст займається вивченням анатомічних особливою даної зони, аналізом фізіологічного функціонування ЛОР-органів, а також лікуванням патологій різного походження та тяжкості. Поділ отоларингологів на «дитячих», «дорослих» обумовлено значними особливостями будови, функціонування органів, що вимагає індивідуального підходу в діагностиці та лікуванні з урахуванням віку пацієнта.
Діти значно частіше страждають захворюваннями ЛОР-органів у порівнянні зі старшими людьми. Це обумовлено не сформованим імунітетом, підвищеною секрецією залоз, вузькими носовими ходами та іншими анатомо-фізіологічними особливостями. Причиною захворювання можуть стати:
Щоб уникнути прогресування хвороби, виникнення ускладнень, слід звернутися до отоларинголога при появі перших ознак патології. Серед клінічних симптомів хвороб ЛОР-органів варто відзначити:
Важливо пам'ятати, що захворювання ЛОР-органів у дитячому віці прогресують дуже швидко, що може призвести до тяжких ускладнень, наприклад, задухи при стенозуючому ларингіті. У зв'язку з цим не рекомендується намагатися самостійно вилікувати дитину.
До компетенції лікаря входить ендоскопічний огляд, лікування тонзиліту (гострого, хронічного перебігу), назофарингіту, гнійного отиту, грибкового ураження вух, горла, аденоїдів, синуситів, алергічного риніту, а також видалення сторонніх тіл, сірчаної пробки, промивання мигдаликів та інше.
Не займайтесь самолікуванням своїх дітей, проконсультуйтесь з лікарем!