Сонячні промені приносять нам задоволення, а особливо в літній період дарують приємну коричневу засмагу. Проте ультрафіолетове випромінювання викликає більшість зморшок і пігментних плям на обличчі. Подумайте тільки: одна жінка у віці 40 років, яка захистила свою шкіру від сонця, насправді має шкіру 30-річної!
Ми часто асоціюємо сяючий колір обличчя з гарним здоров’ям, але колір шкіри, отриманий від перебування на сонці або в солярії, насправді прискорює наслідки старіння і підвищує ризик розвитку раку шкіри.
Вплив сонця викликає більшість змін шкіри, які ми вважаємо нормальною частиною старіння. Згодом ультрафіолетове світло (УФ) пошкоджує волокна шкіри, які називаються еластином. Коли ці волокна руйнуються, шкіра починає провисати, розтягуватися і втрачати здатність повертатися на місце після розтягування. На шкірі також легше з’являються синці і рани загоюються довше. Отже, хоча пошкодження шкіри від сонця в молодому віці може бути неочевидним, це обов’язково проявиться пізніше в житті.
Як сонце змінює мою шкіру?
Що викликає рак шкіри?
Рак шкіри є найпоширенішою формою всіх видів раку в США, і кількість випадків продовжує зростати. Це неконтрольований ріст аномальних клітин шкіри. Це швидке зростання призводить до пухлин, які є або доброякісними (нераковими), або злоякісними (раковими). Ультрафіолетове (УФ) випромінювання сонця є першою причиною раку шкіри, але ультрафіолетове випромінювання від солярію так само шкідливе. Вплив сонячного світла в зимові місяці ставить вас під такий самий ризик, як і влітку, оскільки UVA-промені присутні при денному світлі.
Хто знаходиться в групі ризику по розвитку раку шкіри?
Хоча кожен може захворіти на рак шкіри, найбільший ризик для людей зі світлою шкірою або з веснянками, яка легко горить, світлими очима і світлим або рудим волоссям.
Які симптоми раку шкіри?
Найпоширенішою тривожною ознакою раку шкіри є, як правило, поява нової родимки або зміна вже наявної, а також наявність вогнищ висипань, особливо на обличчі, які тривалий час не загоюються.
Як я можу допомогти запобігти раку шкіри?
Ніщо не може повністю запобігти шкідливому впливу від сонця, хоча шкіра має здатність дещо відновлюватися, особливо за умови постійного захисту від ультрафіолету. Тому ніколи не пізно це починати робити. Ваша шкіра змінюється з віком – наприклад, ви менше потієте, і шкірі може знадобитися більше часу для загоєння, але ви можете відтермінувати ці зміни, не потрапляючи на сонце.
Дотримуйтесь цих порад, щоб запобігти раку шкіри: