Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки»

Івано-Франківського Архієпархіального Управління УГКЦ

Актуальність питання аж надто висока. Наслідки інсульту - парези та паралічі, інвалідизація нерідко з втратою дієздатності та можливості самообслуговування й потреба в сторонньому догляді створює значні проблеми як для хворого, так і для сім'ї, а в цілому і для суспільства загалом.



Отже, інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Існують два різновиди інсульту:

- геморагічний, що спричинений розривом мозкової артерії

- ішемічний, коли артерія, що постачає кров у мозок, закупорюється тромбом або спазмується.

Це означає, що інсульт - судинне захворювання, тому для його профілактики перш за все маємо пильнувати, щоб наші артерії були чистими та еластичними.
Що для цього потрібно?

  1. Відвідувати сімейного лікаря як мінімум 1 раз на рік, а якщо у вас уже наявне хронічне захворювання, то й частіше. Саме сімейний лікар зважить усі наявні у вас фактори ризику розвитку серйозних серцево-судинних захворювань, визначить обсяг дообстеження та складе план профілактики.
  2. Контроль артеріального тиску. 
  3. Контроль цукру крові та рівня холестерину.
  4. Ведіть здоровий спосіб життя:

- правильно харчуйтеся: слідкуйте, щоб ваш раціон був збалансований за кількістю білків, жирів та вуглеводів, вживайте багато фруктів та овочів, рибу, уникайте надмірного вживання цукру, мучних продуктів, тваринних жирів.
- відмовтеся від паління
- введіть собі за звичку піші прогулянки, велоспорт чи інші аеробні фізичні вправи, особливо якщо ваша робота є сидячою.
- слідкуйте за вагою.
Важливо:
Якщо ви приймаєте ліки від тиску, холестерину, препарати для розрідження крові чи зниження рівня цукру, не відміняйте чи змінюйте їх самостійно! Не займайтеся самолікуванням.

Воронич М.Я. терапевт “Клініки святого Луки”.

Про те як розпізнати інсульт читайте у нашій наступній статті.