Простатит – суто чоловіче захворювання тканин передміхурової залози переважно запального характеру.
Є найпоширенішим захворюванням серед усіх патологій чоловічої статевої сфери, що супроводжуються запаленням. Хоча б раз в житті з симптомами простатиту стикалися 8 чоловіків з 10. Пік захворюваності припадає на віковий проміжок від 20 до 40 років. Хронічний простатит зустрічається у кожного десятого чоловіка.
Хронічний простатит – поліетіологічне захворювання. Його найголовнішою причиною є інфекція, яка передається переважно під час незахищеного статевого акту, а так само гематогенним (через кров), лімфогенним (через лімфу) шляхом.
Це може бути як ниючий біль, так і сильний біль, що може іррадіювати в поперекову область, крижі, промежину або мошонку.
Розлад сечовипускання (дизуричний синдром) - результат збільшення об’єму простати, яка, в підсумку, здавлює сечовід, зменшуючи його просвіт. До них належать відчуття неповного випорожнення сечового міхура, часті позиви на сечовипускання, часті нічні сечовипускання, тонкий струмінь сечі, переривистий сечопуск.
Диспотенція часто виражається в частих нічних ерекціях, стертому оргазмі або погіршенні ерекції. Хворі можуть зовсім відмовитися від статевого життя, якщо еякуляція супроводжується больовими відчуттями. Якщо захворювання запустити, воно може привести до розвитку імпотенції.
Лікар проводить пальцеве ректальне дослідження, під час якого пальпує задню поверхню простати і визначає її розмір, форму, консистенцію, болючість та ін.
Лабораторна діагностика полягає у дослідженні секрету простати, аналізу сечі на предмет інфікування. Критерій діагностики – виявлення в сечі або соці простати 10-15 лейкоцитів і бактерій. Крім того, для дослідження береться зішкріб слизової оболонки уретри методом ПЛР визначається наявність бактерій, які є причиною захворювання.
З інструментальних методів дослідження використовується:
Лікування простатиту у чоловіків повинно починатися зі зміни способу життя пацієнта. Важливо викорінити шкідливі звички: вживання алкоголю, гіподинамію, хронічне переохолодження та ін. Рекомендується нормалізувати статеве життя, стежити за збалансованістю харчування.
Напрямки лікувальних впливів при медикаментозному лікуванні.
З фізіотерапевтичних методів ефективний масаж простати, мікрохвильова гіпертермія, електрофорез, грязелікування та ін. Масаж простати - дієвий спосіб, що допомагає видавити в протоки запальний секрет в передміхуровій залозі. Після цього він надходить в уретру і повністю видаляється з організму. Процедура надає комплексну дію на уражений орган, покращуючи кровообіг, зводячи до мінімуму застійні явища і забезпечує краще проникнення антибактеріальних препаратів в тканину ураженого органу.
В Лікувально-діагностичному центрі cвятого Луки проводиться всебічна діагностика та лікування хронічного простатиту. Прийом веде лікар-уролог Кушик Валерій Михайлович.